Site Loader

Kilka lat nauki to dla uczniów tragedia, ponieważ czas woleliby poświęcić na coś innego – jak wiadomo coś bardziej przydatnego. Jednak trzeba się uczyć, ponieważ nauka będzie nam potrzebna w przyszłości. Szkoła to również lata wojny rodziców z uczniami, którzy chcą, aby dzieci bardziej przyłożyły się do nauki. Jednak dorośli swoje, a dzieci swoje. Nadchodzi jednak taki czas, kiedy wszyscy stają na baczność. Nie tylko nauczyciele, czy też rodzice, ale także sami uczniowie. To ten moment, kiedy uświadamiamy sobie, że egzaminy końcowe są już za kilka miesięcy i należy potraktować je z należytą powagą. Pomóc może w tym książka pt.”Egzamin ósmoklasisty. Język polski. Repetytorium“. Odpowiedzialne jest za nie Wydawnictwo Greg.

Podsumowanie ósmej klasy

Jeszcze do niedawna mieliśmy do czynienia z sześcioma klasami szkoły podstawowej i trzyletnim gimnazjum. Obecnie mamy osiem klas podstawowych i przejście od razu do szkoły średniej, gdzie rozpoczyna się już przygotowanie do życia dorosłego. Zanim to jednak nastąpi czas na egzaminy końcowe podsumowujące naukę w ośmioletniej szkołę. Przez całą ósmą klasę uczniowie nie tylko poznają nowy materiał, ale również powtarzają to co najważniejsze do egzaminu. Materiału do opanowania jest bardzo dużo. Warto więc pod ręką mieć takie repetytorium, które skonstruowane jest w łatwy i przystępny sposób. Dzięki niemu nawet takie osoby, które do tej pory zbytnio nie przykładały się do nauki mogą nadrobić swoje straty, dzięki czemu podczas egzaminu ich poziom wiedzy będzie naprawdę bardzo wysoki. Rodzice powinni wyposażyć swoje pociechy w takie książki, gdzie zawarte są najważniejsze materiały przygotowujące do ostatecznego egzaminu.

Lektury i formy pisemne

Egzamin ósmoklasisty. Język polski. Repetytorium” nie podaje na tacy gotowych pytań, jakie na 100% wystąpią na egzaminie. Dzięki tej książce każdy uczeń będzie na 100% przygotowany do tego, co może go spotkać na egzaminie. Zawarte jest tu omówienie najważniejszych lektur z klas 7-8. Dodatkowo znaleźć można przy nich pomocne pytania podsumowujące zdobytą wiedze. Oprócz tego uczeń ma szansę na to, aby przypomnieć sobie wszystkie rodzaje form pisemnych z odpowiednio zastosowanymi przykładami. Gramatyka, retoryka – każdy czytelnik będzie umiał zmierzyć się z tym podczas egzaminu, który będzie decydował o tym do jakiej szkoły uczeń będzie miał szansę się dostać. Ogromną zaletą są zadania sprawdzające, które zawsze pomagają utrwalić wiedzę na jeszcze lepszym poziomie. Jeżeli ktoś chce być pewny siebie i swoje wiedzy na egzaminie z polskiego, to tą książkę powinien mieć.

Children obraz autorstwa freepik - www.freepik.com

Post Author: Michał